• Kategorie
  • Szukaj
  • Bajki dla dzieci – poznaj nasze wartościowe propozycje

Jak ważne jest czytanie dzieciom już od ich najmłodszych lat, powinien wiedzieć każdy rodzic i opiekun. Dobrze dobrane książeczki będą rozwijały wyobraźnię maluchów, pozwolą im lepiej poznać otaczający je świat, a także będą je uczyć wartości, którymi warto kierować się w życiu. Co więcej, głośne czytanie dzieciom stymuluje rozwój ich mowy, a także usprawnia pamięć. Wartościowe bajki dla dzieci kształtują także ich pojmowanie własnej osoby, a także pomagają pokonywać trudności, które pojawiają się zwłaszcza w późniejszym okresie. Mowa tutaj już o sytuacjach, z którymi dzieci zmagać się będą musiały już w czasie przedszkola czy szkoły. Wchodzą one wówczas do większej grupy, co zawsze wiąże się ze stresem i koniecznością podejmowania decyzji. Krótkie bajki na dobranoc czytane już od najmłodszych lat mogą zaszczepić w dziecku wartości, które chce im przekazać rodzic, a także umiejętność szukania rozwiązań w trudnych sytuacjach.

Wierszyki i baśnie dla dzieci – którą pozycję wybrać?

Przeglądając naszą listę pozycji, natraficie Państwo na bardzo zróżnicowaną tematykę. Różnica między poszczególnymi książkami będzie wynikała również z tego, w jaki sposób zostały napisane i jakie zagadnienia poruszają. Właśnie z tego względu polecamy zapoznać się z opisami naszych wierszyków i baśni dla dzieci. W nich znajdziecie Państwo informację, do jakiej grupy wiekowej jest dana pozycja kierowana. Krótkie bajki na dobranoc, które również znajdują się w naszej ofercie, będą z kolei odpowiednie praktycznie dla każdego wieku. Wszystko przez to, że pozwalają one na wyciszenie dzieci tuż przed zaśnięciem, a także na pobudzenie ich wyobraźni. Ten ostatni aspekt może bardzo pozytywnie wpłynąć na myśli dziecka tuż przed zaśnięciem. Z kolei w przypadku starszych dzieci, taka bajka na dobranoc jest wyjściową do rozmów o tym co się w niej wydarzyło, a także jakie ma to przełożenie na codzienność, która otacza dziecko.

Zobacz również zagadki dla dzieci w naszej ofercie. 

Pragniemy zaznaczyć, że czytanie naszych wartościowych książek dzieciom pozwala również na wzmacnianie relacji w rodzinie i budowanie pozytywnych nawyków.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny