• Kategorie
  • Szukaj
  • Inhalator dla dzieci – dlaczego warto rozważyć jego zakup?

Inhalatory w ostatnim czasie zdecydowanie zyskały na popularności. Można je już kupić nie tylko w aptekach, ale również sklepach takich jak nasz! Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak taki inhalator może się przydać w domu. Warto wiedzieć, że dzięki niemu można rozpylić olejki eteryczne, a także podać dziecku sól fizjologiczną. Tutaj zwracamy uwagę na jedną istotną kwestię, a mianowicie tych pierwszych nie wolno podawać nebulizatorem. Dlaczego? Otóż jeśli cząsteczki olejków dostaną się głęboko do płuc, to mogą spowodować nawet zagrożenie życia. Dlatego też inhalator stosuje się do rozpylania płynów neutralnych. Będą one dobrze nawilżały drogi oddechowe, co sprzyja szybszemu wychodzeniu z infekcji dróg oddechowych. Mowa tutaj zarówno o kaszlu każdego typu, jak i katarze. To urządzenie sprawdzi się szczególnie przy dzieciach, które nie mają jeszcze odruchu oczyszczania nosa i trzeba je w tym wspomagać.

Inhalatory, nebulizatory – wybierz odpowiedni model

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że inhalacja jest czymś innym niż nebulizacja. Wyjaśnijmy więc pokrótce to zagadnienie. Tak więc inhalacja parowa polega na podgrzaniu płynu. Ten podczas całego procesu zamienia się w parę i może być wdychany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Cząsteczki pary są stosunkowo duże i nie docierają zbyt głęboko do płuc. Warto tutaj również wspomnieć, że wysoka temperatura, jaką emituje inhalator może zniszczyć cząsteczki leków. Inaczej sytuacja wygląda z nebulizatorami. W nich krąży sprężone powietrze, które rozbija wlany płyn na małe drobinki, które przyswajamy w formie delikatnej, zimnej mgiełki. Wdychane cząsteczki są na tyle małe, że dostają się głęboko do płuc. Dzięki temu podawanie leków w ten sposób bardzo mocno wpływa na rezultaty leczenia.

Smoczek do butelki - zobacz naszą ofertę. 

Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia wyjaśniają najważniejsze kwestie dotyczące inhalatorów i nebulizatorów dla dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru odpowiedniego dla siebie modelu urządzenia.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny