• Kategorie
  • Szukaj
  • Smoczek uspokajający – co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Noworodek czy też niemowlak w wielu przypadkach najlepiej uspokaja się podczas karmienia. Wówczas jest w stanie wyciszyć się i skupić na innej czynności, którą jest ssanie. Właśnie z tego względu tak dużą popularnością cieszą się smoczki uspokajające. Jak sama nazwa wskazuje, mają one za zadanie właśnie uspokoić malca poprzez zapewnienie mu możliwości ssania. Podczas jego trwania maluch nie tylko przestanie płakać, ale w wielu przypadkach również uśnie. Często pojawiają się głosy, że nie jest to do końca zdrowe, szczególnie dla ząbków malucha. Prawda jest jednak taka, że ogromne znaczenie ma wybór właściwego smoczka. Ten koniecznie musi zostać dopasowany do wieku dziecka. Osoba kupująca smoczek uspokajający powinna więc zwrócić uwagę na oznaczenie na nim umieszczone, które właśnie ten wiek określa. W przeciwnym razie zakupiony smoczek może się okazać za duży lub za mały. Model zbyt duży będzie uciskał nosek i tym samym utrudniał maluchowi oddychanie.

Smoczki uspokajające w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziecie Państwo smoczki różnych firm. Wszystkie one będą bezpieczne i odpowiednie do stosowania przez dzieci. Posiadają wspomniane już oznaczenia co do wieku. Czym będą się różniły? Przede wszystkim rozmiarami i kształtami. Warto wiedzieć, że smoczki uspokajające wykonane z silikonu są trwalsze od tych starszego typu wykonanych z lateksu. Z kolei te z kauczuku mogą się odbarwiać i zmieniać smak. Przeglądając smoczki, warto zwrócić uwagę również na to, czy będzie możliwość zachowania ich w czystości.

Sprawdź także akcesoria do smoczków w naszym sklepie. 

Dobrze dobrany smoczek uspokajający pozwoli nie tylko ukoić nerwy maluszka, zapewnić rodzicowi chwile odpoczynku, ale również będzie pozytywnie wpływał na kształtowanie aparatu mowy. Z tych względów warto poświęcić nieco więcej uwagi na wybór odpowiednich smoczków. Polecamy również przejrzenie innych naszych kategorii produktów i zakupu niezbędnych elementów wyprawki maluszka.